Prozkoumal jsi všechno?

Už jsi četl náš blog?

Buď v obraze!

Měj pravidelné fresh info o akcích, kurzech, slevách, soutěžích, článcích a mnohem víc.

Souhlasím se zpracováním údajů pro účely unikátních e-mailů a novinek XA.

Náš nejžhavější zážitek

Řeky Korutan

Druh
Zážitek
Nejbližší termíny
26.07.2024 - 28.07.2024 - Moll, Issel, Lieser
Cena
od 6897 Kč
Obecné místo
Rakousko - Korutany

Moll, Issel, Lieser

A je to tady. Vyrážíme na dvě nové divoké řeky.

Bude to zážitek.

6897 Kč
nebo

zaplať zálohu 3000 Kč


Vyber termín
Jon Flobrant Rb7 Lca Diu Unsplash Scaled 1

Čeká nás sjezd řek Moll a Issel. Dvou nejoblíbenějších ledovcových řek pramenících na úpatí nejvyšší rakouské hory Grossglockner (3.798 m) a ledovce Grossvenediger (3.666m). Obě divoké řeky jsou vyhledávaným útočištěm pro paddlery z celé Evropy, protože jsou sjízdné jak kajakem a kanoí, tak i raftem. Vlny jsou zde opravdu velké a zážitek z rychlé jízdy je absolutně nepopsatelný. Řeky nabízí spoustu vysokých jezů, peřejí a válců. Na Möllu také najdeme umělou dráhu pro slalom na divoké řece, která je často využívaná pro soutěže slalomářů divoký řek.

Tohle bude tvé dobrodružství! Instruktoři jsou tu od toho, aby zajistili bezpečnost a jistý průběh zážitku. Tempo ale určuješ ty. Naučíš se, jak bezpečně ovládat loď, zjistíš něco o teorii tohoto famózního sportu, pohoupeš se v divokých vlnách a pokud budeš šikovný, tak možná ani nespadneš do vody. To se ale ochudíš o velkou část zážitku. A pokud jsi vodák-nováček, dostane se ti vodáckého křtu.

A protože jsme vodáci, spíme ve vlastních stanech nebo ve vanu, stravujeme se z vlastních zásob, ale nevadí nám využívat místní obchod nebo restauraci. Přece jen, to k vodě patří. A k té divoké obzvlášť. Určitá míra nepohodlí vykoupená úžasnými zážitky a výhledy na řeku vyrývající koryto navzdory horským velikánům. A pokud za sebou ještě nemáš vodácký křest, tak se na něj připrav, protože s námi jej zažiješ! V případě potřeby zapůjčíme za příplatek stany.

Řeky sjíždímě na nafukovacích gumových kánoích zn. RIO, Yukon nebo Baraka pro dvě osoby. Vzhledem k tomu, že posádku tvoří dva lidi, doporučujeme vzít s sebou parťáka nebo dítě starší 15 let. Pokud jsi sám, ničemu to nevadí, parťák se vždycky najde. Nezbytné předpoklady každého z účastníků však jsou dobrý zdravotní stav a odpovídající fyzická zdatnost. Se vším ostatním ti pomůžeme.

Doprava na místo je, stejně jako logistika na řece řešena vlastními vozy. Organizujeme spolujízdy účastníků tak, aby byla doprava co nejefektivnější. Díky tomu pochytíš leccos z organizace dopravy pro tvé následné vodácké cesty.

Moll, Issel, Lieser

Voda 9

Den 1: Čeká nás první úsek krásné a svižné řeky Moll, kde na startu potrénujeme vodácké dovednosti, které nás připraví na celý 18 km dlouhý úsek. Tento úsek se vyšplhá až do obtížnosti WW III. Po návratu do campu je možná procházka k romantickým vodopádům v údolí Mallnitzbach.

Den 2: Perla celého tripu, vodnatá řeka Isel a jejich 19 km. Připravte se na pořádné vlny! Tady to bude házet, zejména první tři kilometry. Poté se řeka sklidní, ale pořád bude mít sílu. I nadále narazíme na výživné peřeje. Řeka dosahuje obtížnosti WWII-III

Den 3: Oblíbená a aktraktivní řeka, to je Lieser. Od Gmundu má řeka větší spád s několika kamennými kaskádami s rychlým proudem. Řeka tak prověří zkušenosti z předešlých dnů.

Později odjezd domů


Jestli teď tvé vodácké srdce zaplesalo a žene tě k sjezdům rychlejší vody, než je na našich řekách, na nic nečekej. Tohle bude nezapomenutelná zkušenost. AHOJ!

Pozor: může se stát, že tomuhle sportu propadneš a stane se nezbytnou součástí tvého života. Těšíme se na tebe v akci.

Pozor: Möll a Issel nejsou pro absolutní začátečníky!

Je nutné mít zkušenosti z lehčích řek obtížnosti WW I – II. Jako dobrou startovací divokou řeku nabízíme Salzu. Doporučujeme také absolvování našeho vodáckého výcvikového kurzu.


Na prvním místě je pro nás bezpečnost a důraz klademe na správné návyky a metodiku. To vše tě bezpečně naučíme tak, aby jsi si příště troufl na skalní stěnu i bez nás.


Jakmile dokončíš objednávku, dorazí ti potvrzovací email. To znamená, že s tebou počítáme! V případě, že se jedná o objednávku bez termínu, ozvi se a navrhni vlastní termín. V opačném případě se ozveme my a najdeme termín, který nejvíc vyhovuje jak tobě, tak našim lektorům a instruktorům. Domluvíme se na podrobnostech a detailech a pak už se uvidíme v akci!

Je v ceně:

  • Zkušení instruktoři po celou dobu sjezdu řek

  • Zapůjčení lodí a lodního vybavení

  • Zapůjčení neoprenů

  • Poplatky za splutí řek

  • Poplatky za camp


Není v ceně:

  • Doprava na místo

  • Stravování

  • Obuv do lodi

  • Zapůjčení stanu v případě potřeby

Moll, Issel, Lieser

A je to tady. Vyrážíme na dvě nové divoké řeky.

Bude to zážitek.

6897 Kč
nebo

zaplať zálohu 3000 Kč


Vyber termín
Zavolejte nám!