Prozkoumal jsi všechno?

Už jsi četl náš blog?

Buď v obraze!

Měj pravidelné fresh info o akcích, kurzech, slevách, soutěžích, článcích a mnohem víc.

Souhlasím se zpracováním údajů pro účely unikátních e-mailů a novinek XA.

Náš nejžhavější zážitek

Druh
Zážitek
Nejbližší termíny
05.07.2024 - 07.07.2024 - Lech, Inn, Sanna + ferraty
Cena
od 8997 Kč
Obecné místo
Tyrolsko (Rakousko)

Lech, Inn, Sanna + ferraty

Dobrodružství na vodě a v horách?

Co víc si přát.

8997 Kč
nebo

zaplať zálohu 4500 Kč


Vyber termín
Img 20230706 151538

Zážitkový pobyt v okolí rakouského Innsbrucku, který v sobě skýtá kombinaci překrásných řek Lech, Inn a Sanna. Sjezd těchto řek trochu okořeníme a zvládneme taky pár ferratových výstupů okolo překrásných vodopádu Stuibenfall a Simms. Tři dny plné adrenalinu, dobrodružství a možná i boji se strachem. V tomhle zážitku společně sjedeme rozvlněné řeky, budeme lézt po horách a odpočívat za dunění vody padající z vodopádu.

Tohle bude tvé dobrodružství! Instruktoři jsou tu od toho, aby zajistili bezpečnost a jistý průběh zážitku. Tempo ale určuješ ty. Řeky budeme sjíždět na nafukovacích dvoumístných kanoích Baraka (Yukon). Vzhledem k tomu, že posádku tvoří dva lidi, doporučujeme vzít s sebou parťáka, dítě nebo rovnou celou rodinu.

A protože jsme vodáci, spíme ve vlastních stanech nebo ve vanu, stravujeme se z vlastních zásob, ale nevadí nám využívat místní obchod nebo restauraci. Přece jen, to k vodě patří. A k té divoké obzvlášť. Určitá míra nepohodlí vykoupená úžasnými zážitky a výhledy na řeku vyrývající koryto navzdory horským velikánům. A pokud za sebou ještě nemáš vodácký křest, tak se na něj připrav, protože s námi jej zažiješ! V případě potřeby zapůjčíme za příplatek stany.

Řeky sjíždímě na nafukovacích gumových kánoích zn. RIO, Yukon nebo Baraka pro dvě osoby. Vzhledem k tomu, že posádku tvoří dva lidi, doporučujeme vzít s sebou parťáka nebo dítě starší 15 let. Pokud jsi sám, ničemu to nevadí, parťák se vždycky najde. Nezbytné předpoklady každého z účastníků však jsou dobrý zdravotní stav a odpovídající fyzická zdatnost. Se vším ostatním ti pomůžeme.

Doprava na místo je, stejně jako logistika na řece řešena vlastními vozy. Organizujeme spolujízdy účastníků tak, aby byla doprava co nejefektivnější. Díky tomu pochytíš leccos z organizace dopravy pro tvé následné vodácké cesty.

Lech, Inn, Sanna + ferraty

21199479 10211638463812196 3834440108569022501 O 1536x1024 1 1024x683

Den 1: Vzhůru na Lech. Řeka Lech pramení na západních svazích Lechtalských Alp a protéká Rakouskem a Německem. Vzniká převážně táním ledovce, proto je i v létě opravdu studená a bez neoprenu – který ti půjčíme – by na ni bylo vyplout opravdu nebezpečné. Řeka dosahuje obtížnosti WWII. Po splutí nás čeká ferrata kolem dech beroucího vodopádu Simms.

Den 2: Hurá na Inn a vodopád Stuibenfall! Dopoledne si sjedeme část řeky Inn dosahující obtížnosti až WWIII a potrénujeme jízdu v proudech a ve vlnách, které tady dosahují i více jak metrových výšek. Inn je z těchto řek nejtěžší a pokud se na něj nebudeš cítit, nevěš hlavu, nikoho do něj nenutíme. Odpoledne pak vyrazíme k nedalekému vodopádu, ke kterému vede romantická lehká ferrata s maximální obtížnosti B/C. Vodopád Stuinbenfall je s výškou 159 m nejvyšším vodopádem Tyrolska a 4. nejvyšší vodopád Rakouska.

Den 3: Hurá na Sannu, krátkou řeku, která vzniká soutokem Trisany a Rosany. Obtížnost dosahuje WWII-III a prověří naše dovednosti z předchozích dvou dní. Poté cesta domů se zastávkou u překrásného jezera Eibsee s průzračnou vodou a spoustou ostrůvků. Pro ty, kdo budou chtít.

Img 2683

Proč na Lech, Inn a Sannu právě s Xtreme Adventures?

Jedinečný zážitek: Tohle je kombinace sjezdu řek a ferratových výstupů v nádherném prostředí rakouských Alp, což je zážitek, který se nenabízí každý den.

Profesionální vedení: Naši zkušení instruktoři zajistí, že tvůj zážitek bude nejen vzrušující, ale i bezpečný. Ať už máš jakékoliv předchozí zkušenosti, budeš v dobrých rukou.

Přizpůsobíme se tvému tempu: Umožníme ti určit tempo aktivity, což zajistí, že si trip užiješ podle svých možností a preferencí.

Kvalitní vybavení: Poskytneme ti veškeré nezbytné vybavení včetně nafukovacích kanoí a neoprenů, takže nemusíš mít starosti s přípravou své výbavy.

Kombinace dobrodružství a přírody: Tato akce je ideální pro milovníky přírody a dobrodružství. Užiješ si nejen adrenalinové aktivity, ale také nádherné výhledy a nezapomenutelné zážitky v přírodě.

Naučíš se nové dovednosti: Kromě zážitků si odneseš i nové dovednosti v oblasti sjezdu řek a ferratového lezení, které ti přijdou vhod v budoucnosti.

Nejčastěji kladené otázky

 1. Jaká je obtížnost řek a jaké jsou požadavky na fyzickou zdatnost?

  • Řeky mají různé obtížnosti (od WWII do WWIII), a od účastníků se vyžaduje dobrý zdravotní stav a odpovídající fyzická zdatnost​​.

 2. Jaké vybavení je poskytnuto a co si musím přivézt?

  • Zahrnuto je zapůjčení lodí, lodního vybavení a neoprenů. Není zahrnuta doprava na místo, stravování, obuv do lodi a případné zapůjčení stanu​​ či jiného kempovacího vybavení.

 3. Je tato akce vhodná pro začátečníky?

  • Pro úplné začátečníky se doporučuje absolvovat jinou vodáckou akci typu Salza a Enns. Nicméně v případě, že začátečník vynechá těžší úsek na řece Inn, pak může zvládnout i tuto akci.

 4. Jak je řešena doprava na místo?

  • Doprava na místo a logistika na řece je řešena vlastními vozy a organizují se spolujízdy účastníků pro maximální efektivitu

Pokud jsi na vodě a v horách úplný začátečník, doporučujeme absolvovat alespoň náš seznamovací kurz na divoké řece a kurz ferratového lezení.

Na prvním místě je pro nás bezpečnost a důraz klademe na správné návyky a metodiku. To vše tě bezpečně naučíme tak, aby jsi si příště troufl na skalní stěnu i bez nás.

Jestli teď tvé vodácké srdce zaplesalo a žene tě k sjezdům rychlejší vody, než je na našich řekách, na nic nečekej. Tohle bude nezapomenutelná zkušenost.

V případě, že máš skupinu alespoň o 10 lidech, napiš nám na přímo a my zrealizujeme termín jen pro tvoji skupinu.

Jakmile dokončíš objednávku, dorazí ti potvrzovací email. To znamená, že s tebou počítáme! V případě, že se jedná o objednávku bez termínu, ozvi se a navrhni vlastní termín. V opačném případě se ozveme my a najdeme termín, který nejvíc vyhovuje jak tobě, tak našim lektorům a instruktorům. Domluvíme se na podrobnostech a detailech a pak už se uvidíme v akci!

Je v ceně:

 • Zkušení instruktoři po celou dobu sjezdu řek

 • Zapůjčení lodí a lodního vybavení

 • Zapůjčení neoprenů

 • Poplatky za splutí řek

 • Poplatky za camp


Není v ceně:

 • Doprava na místo

 • Stravování

 • Obuv do lodi

 • Zapůjčení stanu v případě potřeby


Lech, Inn, Sanna + ferraty

Dobrodružství na vodě a v horách?

Co víc si přát.

8997 Kč
nebo

zaplať zálohu 4500 Kč


Vyber termín
Zavolejte nám!