Prozkoumal jsi všechno?

Už jsi četl náš blog?

Buď v obraze!

Měj pravidelné fresh info o akcích, kurzech, slevách, soutěžích, článcích a mnohem víc.

Souhlasím se zpracováním údajů pro účely unikátních e-mailů a novinek XA.

Náš nejžhavější zážitek

Na hory a na vodu

Druh
Zážitek
Nejbližší termíny
Cena
od 5797 Kč
Obecné místo
Tyrolsko (Rakousko)

Lech, Inn a ferraty

Dobrodružství na vodě a v horách?

Co víc si přát.

5797 Kč
nebo

zaplať zálohu 2500 Kč,
zbytek do 14 dnů


Voda Hory 7

Zážitkový pobyt v okolí rakouského Innsbrucku, který v sobě skýtá kombinaci překrásných řek Inn, Lech a ferratového výstupu na horu Karkopf či Pockkogel a romantické ferraty okolo překrásného vodopádu Stuibenfall. Tři dny plné adrenalinu, dobrodružství a možná i boji se strachem. V tomhle zážitku společně sjedeme rozvlněné řeky, budeme lézt po horách odpočívat za dunění vody padající z vodopádu.

Tohle bude tvé dobrodružství! Instruktoři jsou tu od toho, aby zajistili bezpečnost a jistý průběh zážitku. Tempo ale určuješ ty. Řeky budeme sjíždět na nafukovacích dvoumístných kanoích Baraka (Yukon). Vzhledem k tomu, že posádku tvoří dva lidi, doporučujeme vzít s sebou parťáka, dítě nebo rovnou celou rodinu.


Vrcholy, na které vystoupíme, si můžeš vybrat podle svých zkušeností a odvahy. Všechny stojí za to, ale některé jsou náročnější nežý ty ostatní. Vybírej moudře.

Lech, Inn a ferraty

21199479 10211638463812196 3834440108569022501 O 1536x1024 1 1024x683

Den 1:

  • Varianta A: Čeká tě výstup na horu Karkopf (1 738 m) je nejvyšším vrcholem Lattenských hor a leží přímo na hranici Rakouska s Německem, 
  • Varinata B: nebo Via ferrata na horu Pockkogel (2 807m).

Jde o nezapomenutelné ferratové lezení s obtížností B – D, místy můžeme narazit i na krátké těžší úseky, ne však těžší než D/E. Nebude chybět vertikální lezení, žebříky ani traverzování. Cesta je poměrně vzdušná a je potřeba našlapovat s jistotou.

Den 2: Hurá na Inn a vodopád Stuibenfall! Dopoledne si sjedeme část řeky Inn a trochu potrénujeme jízdu v proudech a ve vlnách, které tady dosahují i více jak metrových výšek. Odpoledne pak vyrazíme k nedalekému vodopádu, ke kterému vede romantická lehká ferrata s maximální obtížnosti B/C.

Cesta kolem vodopádu slouží k vydechnutí a zaslouženému relaxu, protože tady na vás bude dýchat klid a mír. Vodopád Stuinbenfall je s výškou 159 m nejvyšším vodopádem Tyrolska a 4. nejvyšší vodopád Rakouska.

Den 3: Vzhůru na Lech. Řeka Lech pramení na západních svazích Lechtalských Alp a protéká Rakouskem a Německem. Vzniká převážně táním ledovce, proto je i v létě opravdu studená a bez neoprenu – který ti půjčíme – by na ni bylo vyplout opravdu nebezpečné. Nás čeká sjezd tyrolské části na nafukovacích kanoích. Po splutí nás čeká ferrata kolem vodopádu Simms.

Den 4: Cesta domů se zastávkou u překrásného jezera Eibsee s průzračnou vodou a spoustou ostrůvků. Pro zájemce je možnost vyjet lanovkou na nejvyšší německou horu Zugspitze.

Pokud jsi na vodě a v horách úplný začátečník, doporučujeme absolvovat alespoň náš seznamovací kurz na divoké řece a kurz ferratového lezení.

Na prvním místě je pro nás bezpečnost a důraz klademe na správné návyky a metodiku. To vše tě bezpečně naučíme tak, aby jsi si příště troufl na skalní stěnu i bez nás.


Jakmile dokončíš objednávku, dorazí ti potvrzovací email. To znamená, že s tebou počítáme! V případě, že se jedná o objednávku bez termínu, ozvi se a navrhni vlastní termín. V opačném případě se ozveme my a najdeme termín, který nejvíc vyhovuje jak tobě, tak našim lektorům a instruktorům. Domluvíme se na podrobnostech a detailech a pak už se uvidíme v akci!

Je v ceně:

  • Zapůjčení kompletního horolezeckého vybavení
  • Zapůjčení kompletního vodáckého vybavení včetně neoprenů
  • Instruktor / průvodce


Není v ceně:

  • Doprava
  • Ubytování (lze dojednat)


Lech, Inn a ferraty

Dobrodružství na vodě a v horách?

Co víc si přát.

5797 Kč
nebo

zaplať zálohu 2500 Kč,
zbytek do 14 dnů