Prozkoumal jsi všechno?

Už jsi četl náš blog?

Buď v obraze!

Měj pravidelné fresh info o akcích, kurzech, slevách, soutěžích, článcích a mnohem víc.

Souhlasím se zpracováním údajů pro účely unikátních e-mailů a novinek XA.

Náš nejžhavější zážitek

Vysokohorský kurz

Druh
Kurz
Nejbližší termíny
Dle domluvy
Cena
od 105000 Kč

Matterhorn

116000 Kč
nebo

zaplať zálohu 10000 Kč


Vyber termín
Vysokohorsky Kurz 32

Vystoupej na nejvyšší hory a nejkrásnější vrcholy. V rámci vysokohorských kurzů ti nabídneme to nejlepší z Alp i celé Evropy. Varujeme předem, tohle není pro každého. Jde o skutečné horské výstupy v tvrdých podmínkách. Budeš mít k dispozici zkušeného horského vůdce, který tě naučí vše, co je potřeba. Jestli se zvládneš dostat až na vrchol ale závisí jen na tobě. Ty seš šéf, je to tvůj zážitek a tvé schopnosti. Pojď je s námi překonat!

Celých šest dní (sedmý den je rezervní a zdarma) budeš trávit exkluzivně s horským vůdcem, který tě naučí všechny nezbytné alpinistické dovednosti. Bude to tvrdý komplexní trénink, který z tebe vychová skutečného horolezce. První dny zasvětíš rozvoji vysokohorských znalostí, dovedností a kapacit. Naučíš se kompletní ledolezení, pohyb po ledu i skále, jak zastavit pád, jak se chovat ve výšce kolem 4000 metrů a další nezbytné dovednosti skutečného alpinisty.

Po tomto kurzu ze sebe dokážeš dostat to nejlepší. Horský vůdce slouží jako tvůj partner. Jeho úkolem není dostat tě za každou cenu až na vrchol. Na rozhodování se podílíš TY, vůdce je tvůj support. Takže jestli staneš na vrcholu, bude to tvoji zásluhou!


Tohle není obyčejný zájezd od každé druhé cestovky. Tady jsi šéf ty. Pod exkluzivním dohledem horského vůdce garantujeme maximální bezpečnost.


Mont Blanc

je nejvyšší hora Alp a Evropy, vypínající se v Montblanském masivu na francouzsko-italském pomezí do výšky 4809 m n. m. Je považován za nejvyšší vrchol Evropy a výstup na něj je splněný sen každého horolezce. Přidej se k nám a pokus se s námi o zdolání tohoto horského velikána. Zažij, jaké to je stanout na samotném vrcholku Evropy.


Cílem společného vysokohorského výstupu není pouze zdolat vrchol Mont Blanc, ten je v podstatě třešničkou na dortu. Než na Mont Blanc vystoupíš, zdoláš ještě další 2 nebo 3 vrcholy nad 3500 metrů.

Tady půjde do tuhého. Jedná se o skutečný horský výstup až na vrchol Mont Blanc. Nebudeme chodit kolem horké kaše, tohle není pro každého. Ale když s námi Mont Blanc vylezeš, budeš mít zážitek, na který nikdy nezapomeneš.

Vysokohorsky Kurz 27

Den 1–2: Vydáme se na Aiguille du Tour na chatu Albert Premiere Hut. Chata leží ve výšce 3.540 metrů a bude tedy naším prvním cílem. Po cestě k ní a také na chatě budeme pracovat na lezecké technice, lanových dovednostech a základní bezpečnosti.

Den 3–4: Společně provedeme výstup na Gran Paradiso. Prolomíme magickou hranici 4.000 metrů a ještě více se adaptujeme na řídký vysokohorský vzduch. Přitom budeme pořád ladit naše alpské dovednosti.

Den 5–6: Půjde do tuhého a pokusíme se o pokoření Mont Blanc. Trénink z předchozích 4 dnů se projeví právě v tuto chvíli a můžeš sám sobě ukázat, co v tobě je. Nakonec provedeme sestup.

Výstup na Mont Blanc patří mezi ty náročné. Nezbytné předpoklady každého z účastníků jsou perfektní zdravotní stav, fyzická zdatnost, kvalitní vybavení a adekvátní horské zkušenosti. Nezbytné jsou lezecké schopnosti na skále v pohorkách. Základním předpokladem úspěšného výstupu je dobrá aklimatizace.

Matterhorn

Je jednou z nejkrásnějších hor Evropy a s nadmořskou výškou 4.478 metrů je sedmou nejvyšší horou Alp. Tyčí se na hranici mezi Švýcarskem a Itálií – nad švýcarským Zermattem a italským městem Breuil-Cervinia. Jméno Matterhorn pochází z německého matte (horská louka) a charakteristického tvaru hory, horn (roh).

Matterhorn byl poslední nezdolanou alpskou čtyřtisícovkou a výstup na něj byl dlouho považován za nemožný. Svým působivým tvarem téměř magicky přitahuje každého, komu není svět hor a horolezectví cizí. Stala se symbolem Alp i mnoha horských spolků, patří mezi nejznámější štíty světa. Z hlediska horolezectví přispívá jejímu kouzlu pohnutá historie hledání cest na vrchol plná slavných i tragických okamžiků.Cílem našeho kurzu a společného výstupu není pouze zdolat vrchol Matterhornu, ten je v podstatě třešničkou na dortu. Než na Matterhorn vystoupíš, zdoláš ještě další 2 nebo 3 vrcholy nad 3.500 metrů.

Tady půjde do tuhého, jedná se o skutečný horský výstup až na vrchol Matterhornu. Nebudeme chodit kolem horké kaše, tohle není pro každého. Ale když s námi Matterhorn vylezeš, bude to zážitek, na který do smrti nezapomeneš.

Pokusíme se o výstup přes Lion Ridge až na vrchol a následný sestup přes Hornli Ridge. Díky tomu docílíme maximální flexibility a bezpečnosti celého výstupu. Samozřejmě také záleží na aktuálním počasí v době výstupu.

Vysokohorsky Kurz 28

Den 1–2: Provedeme ledovcový přechod do Punta Helbronner na Aiguilles d’Entréves. Jedná se velkolepý, ostrý vrchol, který nás navnadí a připraví na Lion’s Ridge.

Den 3: Čeká nás Travers Grand Perrons. Úžasná hřebenová linie, na které vyladíme pohyb po alpské skále.

Den 4–5: Pokusíme se o pokoření samotného Matterhornu a následný sestup.

Den 6: Je jako rezervní výstupový den nebo se můžeme pokusit výstup na Bishorn, popř. vybrat lezecký den v Chamonix.


Výstup patří mezi ty náročné. Nezbytné předpoklady každého z účastníků jsou perfektní zdravotní stav, fyzická zdatnost, kvalitní vybavení a adekvátní horské zkušenosti. Nutné jsou lezecké schopnosti na skále v pohorkách. Základním předpokladem úspěšného výstupu je dobrá aklimatizace.

Dent Blanche

Je mohutná hora (4356 m n. m.) symetrického tvaru. Má 4 hřebeny, které při pohledu shora tvoří téměř kříž, a 4 stěny. Dala jméno celé tektonické desce z pevné ruly, která se jako původní součást Afriky nasunula před sto miliony lety na euroasijskou desku. Na této desce, též zvané východoalpská, leží i Matterhorn, Weisshorn, Zinalrothorn, Obergabelhorn a Dent d’Hérens. Cesty na zmíněné vrcholy patří i díky kvalitní a pevné skále k tomu nejlepšímu v Alpách. A teď čekají na tebe.


Vzdálený a exponovaný vysokohorský zážitek. Vrchol má symetrický tvar se čtyřmi plochami a čtyřmi hřebeny, které mu při pohledu na mapu vtiskují tvar kříže. Výstup je organizován jeden na jednoho s horským vůdcem, aby byla zajištěna co možná nejvyšší bezpečnost a flexibilita.

Cílem našeho kurzu a společného výstupu není pouze zdolat vrchol Dent Blanche, ten je v podstatě třešničkou na dortu. Než na Dent Blanch vystoupíš, zdoláš ještě další 2 nebo 3 vrcholy nad 3 500 metrů. Celých šest dní (sedmý den je rezervní a zdarma) budeš trávit exkluzivně s horským vůdcem, který tě naučí všechny nezbytné alpinistické dovednosti. Bude to tvrdý komplexní trénink, který z tebe ale vychová skutečného horolezce.

Vysokohorsky Kurz 13

Den 1–2: První dny nás čeká ledovcový přechod do Punta Helbronner na Aiguilles d’Entréves (3 640 m). Jedná se velkolepý, ostrý vrchol, který nás navnadí a připraví na Lion’s Ridge.

Den 3–4: Dalším cílem budem výstup na Aiguille du Tour (3 540 m) přes Arrete de la Table.

Den 5–6: Nakonec nás čeká samotný pokus o pokoření Dent Blanche – vzdálený, tvrdý a vážně překrásný. Samozřejmě i se sestupem.


Výstup na Dent Blanche patří mezi náročné vysokohorské a lezecké výstupy. Nezbytné předpoklady každého z účastníků jsou perfektní zdravotní stav, fyzická zdatnost, kvalitní vybavení a adekvátní horské zkušenosti. Nezbytné jsou lezecké schopnosti na skále v pohorkách. Základním předpokladem úspěšného výstupu je dobrá aklimatizace.

Po absolvování tohoto kurzu budeš znát nezbytné dovednosti, techniky a taktiky pro tvou vlastní vysokohorskou turistiku. Pak to bude jen na tobě. Kam se vydáš příště?

Po celou dobu výstupu tě povede a bude na tebe dohlížet horský vůdce IFMGA/UIAGM. Vůdci jsou horští profesionálové, kteří mají za sebou několikaletý náročný výcvik a především celou řadu výstupů po celém světě. Kvalifikace UIAGM je nejvyšší možnou, kterou lze pro vedení klientů v horách získat.

Na prvním místě je pro nás bezpečnost a důraz klademe na správné návyky a metodiku. To vše tě bezpečně naučíme tak, aby jsi si příště troufl na hory i bez nás.

Jakmile dokončíš objednávku, dorazí ti potvrzovací email. To znamená, že s tebou počítáme! V případě, že se jedná o objednávku bez termínu, ozvi se a navrhni vlastní termín. V opačném případě se ozveme my a najdeme termín, který nejvíc vyhovuje jak tobě, tak našim lektorům a instruktorům. Domluvíme se na podrobnostech a detailech a pak už se uvidíme v akci!

Je v ceně:

  • IFMGA / UIAGM horský vůdce
  • Zapůjčení skupinového horolezecké vybavení
  • Cestovní pojištění


Není v ceně:

  • Poplatky za horské chaty a lanovky
  • Vlastní horolezecké vybavení – mačky, cepíny, sedák
  • Doprava na místo
  • Stravování


Mont Blanc

105000 Kč
nebo

zaplať zálohu 10000 Kč


Vyber termín

Matterhorn

116000 Kč
nebo

zaplať zálohu 10000 Kč


Vyber termín

Dent Blanche

105000 Kč
nebo

zaplať zálohu 10000 Kč


Vyber termín