Prozkoumal jsi všechno?

Už jsi četl náš blog?

Buď v obraze!

Měj pravidelné fresh info o akcích, kurzech, slevách, soutěžích, článcích a mnohem víc.

Souhlasím se zpracováním údajů pro účely unikátních e-mailů a novinek XA.

Náš nejžhavější zážitek

Pilotem vrtulníku

Druh
Zážitek
Nejbližší termíny
Cena
od 3997 Kč
Obecné místo
Kladno

Simulátor vrtulníku

Na hodinu do simulátoru. Jdeme na to!

3997 Kč
Pilotem Vrtulinku 4

Sedni si za knipl vrtulníku a vyzkoušej si jeho pilotování. Řízení vrtulníku je oproti letadlu mnohem složitější, protože je nesymetrický. Nevěříš? Přijeď do Kladna a vyzkoušej si to. Zkušený instruktor tě seznámí se vším, co potřebuješ znát, než se odlepíš od země. Nebo zkus samotný simulátor. Není to žádná hračka, jde o taktický simulátor s virtuální realitou, který se využívá pro výcvik pilotů. Bere v potaz reálný pohyb stroje, jeho vibrace, má autentické ovládání a letecké přístroje.

Během předletové přípravy a teorie si s instruktorem naplánuješ let a zkontroluješ meteorologické podmínky. Pokud si chceš nejprve vše vyzkoušet na simulátoru, nezapomeň si vybrat variantu s ním. Vyzkoušíš si vzlétnout, přistát a ovládat vrtulník nejprve nanečisto. A pak už se odpoutáš od země v opravdovém stroji. Po celou dobu budeš mít k dispozici instruktora.

Vyzkoušíš základní pilotáž vrtulníku, při níž budeš řídit vrtulník ve stoupání nebo klesání, provádět základní zatáčky a přitom se orientovat v běžných leteckých přístrojích. Jediné, co necháš na pilotovi, bude start a přistání vrtulníku.

Poletíme vrtulníkem GUIMBAL CABRI G2, který patří mezi nejbezpečnější vrtulníky své třídy. Cabri je poháněno desítky let ověřeným a velmi spolehlivým motorem Lycoming O-360 o výkonu 180 koňských sil. Výkon je přes hlavní převodovku přenášen na trojlistý rotorový systém. Tento výkon dává Cabri cestovní rychlost v přímé trajektorii okolo 180 km/h a doletem přes 600 km.

Simulátor vrtulníku

Pilotem Vrtulinku 2

Výhodou simulace letu je to, že si vyzkoušíš jak vzlet, tak přistání vrtulníku samotného. Simulátor tě připraví na samotný let a v letounu se pak budeš cítit mnohem zkušeněji a komfortněji.


 • 60 minut letu na simulátoru
 • Po celých 60 min instruktor jako kopilot
 • Celkem 60 minut


Simulátor + volný let

Pilotem Vrtulinku 10

Kombinace simulátoru a letu. Pokud chceš ze svého leteckého zážitku dostat maximum, tohle je jasná volba.


 • 30 minut teorie a předletová příprava (briefing)
 • 30 minut letu na simulátoru – příprava na let
 • 30 minut letu s instruktorem
 • Celkem 90 minut


Volný let

Pilotem Vrtulinku 5

Během předletového briefingu si s instruktorem nad mapou naplánuješ let, zjistíš si aktuální meteorologické podmínky a zkontroluješ vrtulník. Pak tě již čeká samotný let, při kterém budeš vrtulník pilotovat.


 • 30 minut teorie a předletová příprava (briefing)
 • 30 minut letu vlastního letu
 • Celkem 60 minut


Letecké simulátory slouží k tréninku pilotů, ale našli využití také pro rekreační účely, a tak si pilotování může vyzkoušet snad každý.


Jakmile dokončíš objednávku, dorazí ti potvrzovací email. To znamená, že s tebou počítáme! V případě, že se jedná o objednávku bez termínu, ozvi se a navrhni vlastní termín. V opačném případě se ozveme my a najdeme termín, který nejvíc vyhovuje jak tobě, tak našim lektorům a instruktorům. Domluvíme se na podrobnostech a detailech a pak už se uvidíme v akci!

Je v ceně:

 • Přistávací a administrativní poplatky
 • Pilot - instruktor po celou dobu akce
 • Pronájem letadla


Není v ceně:

 • Doprava na místo


Simulátor vrtulníku

Na hodinu do simulátoru. Jdeme na to!

3997 Kč

Simulátor + volný let

Hodina a půl v simulátoru a ve vzduchu. Vítej pilote!

9247 Kč

Volný let

Na hodinu do vrtulníku. Vzlétáme!

7497 Kč