Prozkoumal jsi všechno?

Už jsi četl náš blog?

Buď v obraze!

Měj pravidelné fresh info o akcích, kurzech, slevách, soutěžích, článcích a mnohem víc.

Souhlasím se zpracováním údajů pro účely unikátních e-mailů a novinek XA.

Náš nejžhavější zážitek

Haute Ski route

Druh
Zážitek
Nejbližší termíny
Cena
od 56497 Kč

Vysokohorský přechod

Zažij dobrodružství svého života.

Obuj lyže, vyrážíme.

56497 Kč
Ines Alvarez Fdez 7ogwqef5u88 Unsplash Scaled 1

Haute Ski Route, nebo také vysokohorský přechod, je sedmidenní adrenalinový trip na lyžích z Chamonix do Zermattu. Tato nezapomenutelná cesta přes ledovce a vysokohorské průsmyky nás zavede do samotného srdce Alp. Na cestě nám budou dělat společnost horští velikáni jako Mont BlancMatterhorn, Grand Combin nebo Monte Rosa.

Vysoko v horách, od chaty k chatě, zažijeme dlouhá stoupání a dechberoucí sjezdy. Vydáme se ve stopách průkopníků horolezectví, kteří tuto cestu podnikli jako první na konci 19. století. Vzdušnou čárou Zermatt od Chamonix dělí 70 km. Na lyžích tě ale čeká o dost delší a úžasnější cesta!

Zažiješ to nejlepší z klasických vysokohorských tůr – z Chamonix do Zermattu na lyžích. Velkolepý zážitek z vysokohorské divočiny, který musí prožít každý alespoň jednou v životě. Jedná se o all-inclusive lyžařský trip bez poplatků navíc. Vše si bere na zodpovědnost horský vůdce, takže ty můžeš nerušeně odpočívat, nic neřešit a užívat si fantastického přechodu na lyžích. Horský vůdce zajistí naprostou bezpečnost a to, aby byly naplněna všechna tvá očekávání.


Tohle je tvé dobrodružství!

Vysokohorské přechody patří mezi náročné vysokohorské zážitky. Nezbytné předpoklady každého z účastníků jsou perfektní zdravotní stav, fyzická zdatnost, kvalitní vybavení a adekvátní horské zkušenosti. Nezbytné jsou dobré lyžařské dovednosti.

Vysokohorský přechod

Vysokohorsky Kurz 41

Den 1: Z Chamonix vyrazíme na Grand Montetes, kde si řeknem něco k teorii a budeme hodně lyžovat. Horský vůdce potřebuje vědět, co od každého lyžaře může očekávat. Noc strávíme na Argentiere Hut nebo na Albert Premier Hut

Den 2: Vydáme se vzhůru na Col Chardonnet (3 323 m) a ledovec Saleona a odtud na (Grand Lui 3 509 m). Poté nás čeká sjezd do vesničky La Fouly, kde strávíme noc na chatě Auberge des Glaciers.

Den 3: Teď nás čeká dlohý přesun na lyžích ke klášteru Svatého Bernarda na vrcholu Pointe de Dron (2 950 m). Tady strávíme noc.

Den 4: Tohle bude dřina. Podnikneme přesun na horskou chatu Cabane Valsorei (3 030 m) na vrcholu Croix de Tsousse. Přenocování nás čeká na chatě Valsorei.

Den 5: Dnes vyrazíme k Plateau du Couloir a sjezd ledovce Glacier du Mont Durand. Nocleh zajistíme na horské chatě Chanrion.

Den 6: Předposlední den si užijeme stoupání ledovcem Glacier du Brenay a vystoupáme až na vrchol Pigne d’Arolla (3 796 m). Odtud sjedeme dolů k horské chatě Cabane des Vignettes, kde zůstaneme na noc.

Den 7: Poslední den nás čeká finální fantastická tůra ledovcem Glacier d’Arolla, přes Col de l’Eveque až k Col du Mont Brule, odkud zahájíme sjezd ledovcem Glacier de Tsa deTsan do údolí Col de Valpelline. Odtud pak poslední dechberoucí sjezd pod Matterhornem až do Zermattu.

Po celou dobu přechodu tě povede a bude na tebe dohlížet horský vůdce IFMGA/UIAGM.

Vůdci jsou horští profesionálové, kteří mají za sebou několikaletý náročný výcvik a především celou řadu výstupů po celém světě. Kvalifikace UIAGM je nejvyšší možnou, kterou lze pro vedení klientů v horách získat.


TENTO ZÁŽITEK ORGANIZUJEME PRO SKUPINU NEJMÉNĚ 4 LIDÍ.

Zermatt

SKUPINOVÉ SLEVY

V případě poptávky pro skupinu stanovujeme cenu takto:
Skupina 4 lyžařů: 56 497 Kč
Skupina 5 lyžařů: 51 097 Kč
Skupina 6 lyžařů: 45 697 Kč

Pokud chceš objednat zážitek pro více lidí, kontaktuj nás přímo e-mailem.

Po tom, co dokončíš objednávku ti dorazí potvrzovací email. To znamená, že s tebou počítáme! Později tě pak budeme kontaktovat a najdeme termín, který nejvíc vyhovuje jak tobě, tak našemu horskému vůdci. Domluvíme se na podrobnostech a detailech a pak už se uvidíme v akci!

Je v ceně:

  • Zapůjčení skupinového vybavení
  • Ubytování na horských chatách
  • Horský vůdce IFMGA/UIAGM


Není v ceně:

  • Doprava na místo
  • Osobní lyžařské vybavení (lze půjčit za příplatek)
  • Osobní horolezecké vybavení – mačky, sedák
  • Denní stravování


Vysokohorský přechod

Zažij dobrodružství svého života.

Obuj lyže, vyrážíme.

56497 Kč