fbpx

Vodácký výcvikový kurzŘeka Salza, obec Wildalpen, Rakousko

Vodácký výcvikový kurz

Řeka Salza, obec Wildalpen, Rakousko

Zobrazit galerii

Druh

Kurz

Nejbližší termíny

Na jak dlouho?

2 - 5 dní

Naučíme tě základům techniky a taktiky jízdy na vodě, bezpečnostním pravidlům vodní turistiky a základům vodní záchrany. A v neposlední řadě tě seznámíme s přírodními krásami středního Rakouska bez umělých jezů a dalších nebezpečných výtvorů lidské činnosti. Čeká tě až 50 km úsek v několika etapách. Některé zajímavé úseky si sjedeme i několikrát. 

Sjíždět budeme nejkrásnější řeku Evropy – Salzu. Průzračně čistá voda královny alpských řek tě ohromí svými zákruty, peřejemi, soutěskami a výhledem na překrásné vrcholy Alp. Salza patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům a ne nadarmo se jí říká řeka učitelka. Vytváří totiž dokonalé podmínky pro vodáky, kteří chtějí začít s rychlejšími řekami a pro ty, kteří to s vodou myslí opravdu vážně.

A co ti vlastně náš vodácký výcvikový kurz dá?

Jedná se o základní kurz, po kterém budeš znát a ovládat nezbytné dovednosti k sjíždění řek. Kurz je určen pro ty, kteří s pádlováním začínají nebo pro pokročilé vodáky, kteří chtějí pilovat základy pod dohledem zkušených instruktorů. Kurz má za cíl vychovávat samostatné paddlery, kteří mají dostatečně rozvinuté dovednosti, aby z mírně tekoucích řek mohli přejít k rychle tekoucím řekám až do obtížnosti WW – 3,4. 

A protože jsme vodáci, spíme ve stanech nebo ve vanu, stravujeme se z vlastních zásob, ale nevadí nám využívat místní obchod nebo restauraci. Přece jen, to k vodě patří. A k té divoké obzvlášť. Určitá míra nepohodlí vykoupená úžasnými zážitky a výhledy na řeku vyrývající koryto navzdory horským velikánům. A pokud za sebou ještě nemáš vodácký křest, tak se na něj připrav, protože s námi jej zažiješ!

V kurzu se budeme učit na nafukovacích gumových kánoích zn. RIO, Yukon nebo Baraka pro dvě osoby. Vzhledem k tomu, že posádku tvoří dva lidi, doporučujeme vzít s sebou parťáka nebo dítě starší 15 let. Pokud jsi sám, ničemu to nevadí, parťák se vždycky najde a v lodích se ve dvojicích točíme. Nezbytné předpoklady každého z účastníků však jsou dobrý zdravotní stav a odpovídající fyzická zdatnost. Se vším ostatním ti pomůžeme.

 

 

PROGRAM / ITINERÁŘ

 

Seznamovací kurz

Naučíš se a pořádně protrénuješ fundamentální základy zdolávání řek. Trochu si zaplaveš a zažiješ nezapomenutelné dobrodružství. Ale pozor, na vodě budeme 2 a půl dne. V kurzu se naučíš:

 • Teorie ve sjezdu divokých řek
 • Praxe ve sjezdu divokých řek
 • Metodika základních záběrů
 • Metodika: nájezdy do proudů
 • Metodika: výjezdy z proudů
 • Jak se chovat po překlopení

 

Komplexní vodácký kurz

Nechceš být na řece ničím zaskočen(a)? Po komplexním kurzu nebudeš. Na vodě budeme skoro 5 dní a tvé schopnosti vypilujeme na maximum. Dokonce nebudeš mít strach skočit do peřeje pro kamaráda na laně. V Komplexním kurzu se navíc naučíš:

 • Taktika jízdy na vodě
 • Metodika záběrů
 • Záchrana na vodě – prakticky
 • První pomoc
 • Základy meteorologie
 • Pádlování, náklony, pádlování

 

Jestli teď tvé vodácké srdce zaplesalo a žene tě k sjezdům rychlejší vody, než je na našich řekách, na nic nečekej. Tohle bude nezapomenutelná zkušenost. AHOJ!

Na prvním místě je pro nás bezpečnost a důraz klademe na správné vodácké návyky a metodiku. To vše tě bezpečně naučíme tak, aby jsi si příště troufl na lehkou vodu i bez nás.

 

Pokud už máš kurz za sebou nebo hledáš způsob, jak se ve sjezdu řek ještě více zlepšit, mrkni na Naše vodácké zážitky.

Po úspěšné objednávce dostaneš potvrzovací email. Pokud nemáš objednávku na přesný termín, budeme tě kontaktovat, domluvíme termín a podrobnosti (platí pro skupiny). Následně pak od nás dostaneš bližší info, co a jak si na kurz připravit. Nebo objednej akci jako dárek formou poukazu.

Tak co to bude?

Seznamovací kurz

Chceš skvěle ovládat základy a zažít dobrodružství na řece

Cena:
3697 Kč
 

Komplexní vodácký kurz

Chceš být profík a na vodě se cítit jako doma
Jdeme na to!

Cena:
5497 Kč