fbpx

Vodácký výcvikový kurzŘeka Salza, obec Wildalpen, Rakousko

Vodácký výcvikový kurz

Řeka Salza, obec Wildalpen, Rakousko

Zobrazit galerii

Druh

Kurz

Termíny

Termín je dohodou.

Na jak dlouho?

4 -5 dní
Cena: 5497 Kč

Když se člověk zeptá vodáka na otázku: jaká řeka je v Evropě nejkrásnější, většinou se mu dostane odpovědi: Salza. Průzračně čistá voda královny alpských řek tě ohromí svými zákruty, peřejemi, soutěskami a výhledem na překrásné vrcholy Alp. Salza patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům a ne nadarmo se jí říká řeka učitelka. Vytváří totiž dokonalé podmínky pro vodáky, kteří chtějí začít s rychlejšími řekami a pro ty, kteří to s vodou myslí opravdu vážně.

 

A co ti vlastně náš vodácký výcvikový kurz dá?

Jedná se o sportovní vodácký kurz s tábořením pod stany na jednom místě. Cílem kurzu je naučit účastníky základům techniky a taktiky jízdy na vodě, bezpečnostním pravidlům vodní turistiky a základům vodní záchrany. Neposledním cílem kurzu je seznámit účastníky s přírodními krásami středního Rakouska. Spí se ve vlastních stanech, během kurzu se studenti stravují z vlastních zásob, ev. mohou využít místní obchod nebo restauraci.

Ve sjížděných úsecích nenajdeme žádné umělé jezy či další nebezpečné výtvory lidské činnosti. Dle vodního stavu se sjíždí až 50 km úsek v několika etapách, některé zajímavé úseky i několikanásobně, vše na nafukovacích gumových kánoích zn. RIO, Yukon nebo Baraka pro dvě osoby.

Vzhledem k tomu, že posádku tvoří dva lidi, doporučujeme vzít s sebou parťáka, dítě nebo celou rodinu. Nezbytné předpoklady každého z účastníků však jsou dobrý zdravotní stav a odpovídající fyzická zdatnost. Se vším ostatním ti pomůžeme.

 

 

PROGRAM / ITINERÁŘ

 

  • Teorie ve sjezdu divokých řek
  • Praxe ve sjezdu divokých řek
  • Metodika záběrů
  • Metodika nájezdy do proudů
  • Metodika výjezdy z proudů
  • Taktika jízdy na vodě
  • Co dělat po překlopení na divoké řece
  • Záchrana na vodě
  • První pomoc
  • Základy meteorologie

 

 

 

Na prvním místě je pro nás bezpečnost a důraz klademe na správné vodácké návyky a metodiku. To vše tě bezpečně naučíme tak, aby jsi si příště troufl na lehkou vodu i bez nás.

 

 

Pokud už máš kurz za sebou nebo hledáš způsob, jak se ve sjezdu řek ještě více zlepšit, mrkni na Naše vodácké zážitky.

Po odeslání poptávky dostaneš potvrzovací email. Poté tě budeme kontaktovat, domluvíme termín, místo a podrobnosti. Následně pak od nás dostaneš bližší info, co a jak si na kurz připravit.

Cena: 5497 Kč
Cenu udáváme za 1 osobu. V případě skupiny je možné dohodnout individuální cenu.