fbpx

Sjezd řeky SalzaRakousko

Sjezd řeky Salza

Rakousko

Zobrazit galerii

Druh

divoká řeka

Nejbližší termíny

Na jak dlouho?

2 - 3 dny

Když se člověk zeptá vodáka na otázku: jaká řeka je v Evropě nejkrásnější, většinou se mu dostane stejné odpovědi – Salza. Průzračně čistá voda královny alpských řek tě ohromí svými zákruty, peřejemi, soutěskami a výhledem na překrásné vrcholy Alp. Salza patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům a ne nadarmo se jí říká řeka učitelka. Vytváří totiž dokonalé podmínky pro vodáky, kteří chtějí začít s rychlejšími řekami a pro ty, kteří to s vodou myslí opravdu vážně.

Salza se na konci své cesty vlévá do řeky Enns. Enns je prastará řeka, která svým tokem formovala krajinu už v době ledové. Tato méně frekventovaná řeka má co nabídnout a prověří dovednosti každého vodáka. Vlny, vlny a zase vlny, to je to, v čem je Enns krásná.

A jak vlastně Sjezd řek Salza a Ennz probíhá?

Tohle bude tvé dobrodružství! Instruktoři jsou tu od toho, aby zajistili bezpečnost a jistý průběh zážitku. Tempo ale určuješ ty. Naučíš se, jak bezpečně ovládat loď, zjistíš něco o teorii tohoto famózního sportu, pohoupeš se v divokých vlnách a pokud budeš šikovný, tak možná ani nespadneš do vody. To se ale ochudíš o velkou část zážitku. A pokud jsi vodák-nováček, dostane se ti vodáckého křtu.

A protože jsme vodáci, spíme ve vlastních stanech nebo ve vanu, stravujeme se z vlastních zásob, ale nevadí nám využívat místní obchod nebo restauraci. Přece jen, to k vodě patří. A k té divoké obzvlášť. Určitá míra nepohodlí vykoupená úžasnými zážitky a výhledy na řeku vyrývající koryto navzdory horským velikánům. A pokud za sebou ještě nemáš vodácký křest, tak se na něj připrav, protože s námi jej zažiješ! V případě potřeby zapůjčíme za příplatek stany.

Řeky sjíždímě na nafukovacích gumových kánoích zn. RIO, Yukon nebo Baraka pro dvě osoby. Vzhledem k tomu, že posádku tvoří dva lidi, doporučujeme vzít s sebou parťáka nebo dítě starší 15 let. Pokud jsi sám, ničemu to nevadí, parťák se vždycky najde. Nezbytné předpoklady každého z účastníků však jsou dobrý zdravotní stav a odpovídající fyzická zdatnost. Se vším ostatním ti pomůžeme.

Doprava na místo je, stejně jako logistika na řece řešena vlastními vozy. Organizujeme spolujízdy účastníků tak, aby byla doprava co nejefektivnější. Díky tomu pochytíš leccos z organizace dopravy pro tvé následné vodácké cesty.

 

 

Máme připraveny dvě varianty víkendu. Která je ta tvoje?

 

Sjezd řeky Salza

Víkend na Salze. Co víc si může vodácké srce přát? 2 dny plné adrenalinu, přátelství a důvěry ve vlnách ledovcové řeky.

 

Den 0: Na akci vyrážíme den předem cca ve 21:30. V tomto případě budeme na místě kolem 2:00. Druhá varianta je odjezd cca ve 4:00 brzy ráno tak, abychom se nejpozději v 8:30 potkali v kempu.

Den 1: Začneme pomalu – mini kurzem pádlování pod přehradou Presceny-Klause. Jedná se o lehčí úsek Salzy v obtížnosti WW I-II s jedním těžším úsekem ve Wildalpenu (WW III). Celková délka sjížděného úseku bude 22 km. Tento den se seznámíme s řekou, potrénujeme základní záběry, nájezdy a výjezdy z proudu a taky jízdu ve skupině.

Den 2: Splujeme nejkrásnější úsek Salzy v obtížnosti převážně WW III. Na tomto úseku budeme proplouvat jejími úžasnými soutěskami a ti odvážnější vyzkouší skoky do řeky z pětimetrové výšky. Celková délka sjížděného úseku vydá na 18 km. Zájemci pak s námi mohou po sjezdu řeky podniknout výstup na vodopády v soutěsce Wasserlochklamm.

Pro účastníky, kteří s námi jedou jen Salzu poté návrat domů.

 

 

Sjezd řeky Salza a Enns

Ke dvěma dnům na Salze přidáváme ještě 3. den. A to bezkonkurenční sjezd řeky Enns a dech beroucí canyoning v soutěsce Bruckgraben.

 

Den 3: Splutí krásného a výživného 7 km dlouhého úseku řeky Enns se zastávkou, kde si užijeme canyoning ve fantastické soutěsce Bruckgraben. Soutěska ti vyrazí dech svou majestátností a nebudeš věřit tomu, co trocha vody tekoucí malým potůčkem dokáže udělat za několik milionů let.

Později návrat domů.

 

Jestli teď tvé vodácké srdce zaplesalo a žene tě k sjezdům rychlejší vody, než je na našich řekách, na nic nečekej. Tohle bude nezapomenutelná zkušenost. AHOJ!

 

 

Pozor! Tento zážitek je uzpůsoben tak, aby byl vhodný i pro začátečníky, nicméně předpokládá se alespoň zkušenost z některé z Českých řek. 

 

 

Pokud si ale na náročné řece nevěříš nebo chceš nasbírat zkušenosti a získat důvěru v sám sebe, zkus naše vodácké výcvikové kurzy.

Pro skupiny od 4 lidí garantujeme množstevní slevu 10 %. Pro skupiny nad 8 lidí nabízíme i individuální termíny podle domluvy (vhodné pro teambuildingy). Pokud je to tvůj případ, kontaktuj nás na přímo, uveď počet lidí a detaily.

Po úspěšné objednávce dostaneš potvrzovací email. Pokud nemáš objednávku na přesný termín, budeme tě kontaktovat, domluvíme termín a podrobnosti. Následně pak od nás dostaneš emailem pozvánku s podrobnými informacemi.

Je v ceně:

  • Zkušení instruktoři po celou dobu sjezdu řek
  • Zapůjčení lodí a lodního vybavení
  • Zapůjčení neoprenů
  • Poplatky za splutí řek
  • Poplatky za camp

Není v ceně:

  • Doprava na místo
  • Stravování
  • Obuv do lodi
  • Zapůjčení stanu v případě potřeby
Tak co to bude?

Sjezd Řeky Salza

Nezapomenutelné dva dny na vlnách Salzy
Pádlo do ruky, jdeme na to!

Cena:
3297 Kč
 

Sjezd řek Salza a Enns

Tři dny na vodě a k tomu canyoning?
Skvělá volba, vyplouváme!

Cena:
3897 Kč