fbpx

Sjezd řeky SalzaRakousko

Sjezd řeky Salza

Rakousko

Zobrazit galerii

Druh

divoká řeka

Termíny

Termín je dohodou.

Na jak dlouho?

2 dny
Cena: 3097 Kč

Když se člověk zeptá vodáka na otázku jaká řeka je v Evropě nejkrásnější, většinou se mu dostane jednoznačné odpovědi: Salza. Průzračně čistá voda královny alpských řek tě ohromí svými zákruty, peřejemi, soutěskami a výhledem na překrásné vrcholy Alp.

Salza patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům a ne nadarmo se jí říká řeka učitelka. Vytváří totiž dokonalé podmínky pro vodáky, kteří chtějí začít s rychlejšími řekami i pro ty, kteří to s vodou myslí vážně.

A co ti vlastně Sjezd řeky Salza dá?

Tohle bude tvé dobrodružství! Instruktoři jsou tu od toho, aby zajistili bezpečnost a jistý průběh zážitku. Tempo ale určuješ ty. Naučíš se, jak bezpečně ovládat loď, zjistíš něco o teorii tohoto famózního sportu, pohoupeš se v divokých vlnách a pokud budeš šikovný, tak možná ani nespadneš do vody. To se ale ochudíš o velkou část zážitku. A pokud jsi vodák-nováček, dostane se ti vodáckého křtu.

Řeky budeme sjíždět na nafukovacích dvoumístných kanoích Baraka (Yukon). Vzhledem k tomu, že posádku tvoří dva lidi, doporučujeme vzít s sebou parťáka, dítě nebo celou rodinu.

 

PROGRAM / ITINERÁŘ

Den 1: Sjezd řeky zahájíme cca 6 km nad Wildlapenem. Celkový sjížděný úsek bude pro první den 28 km. Na začátku plavby proběhne krátký trénink pádlování a instruktáž techniky a taktiky jízdy. Cestou po řece se budeme zdokonalovat v jízdě ve skupině a vodáckých dovednostech. Tento úsek dosahuje obtížnosti WW II–III, takže se nám trénink na příští dny bude hodit. Po splutí prvního úseku řeky mohou ti otrlejší podniknout výstup na vrchol Mitterberg (978 m), ze kterého je nádherný výhled na okolní Alpy.

Den 2: Druhý den bude o pilování techniky. Sjedeme nejdivočejší úsek Salzy od soutoku s Lassingem až do kempu v Palfau. Celková délka vydá na 15 km. Po příjezdu do kempu v Palfau se vydáme na cestu domů.

 

Pozor! Tento zážitek je uzpůsoben tak, aby byl vhodný i pro úplné začátečníky. 

 

 

Pokud si ale na náročné řece nevěříš, doporučujeme absolvování alespoň našeho seznamovacího kurzu na divoké řece.

 

 

Po odeslání poptávky dostaneš potvrzovací e-mail. Poté tě budeme kontaktovat, domluvíme termín a podrobnosti. Následně pak od nás dostaneš bližší info, co a jak si na zážitek připravit.

Je v ceně:

  • Zkušení instruktoři po celou dobu sjezdu řek
  • Zapůjčení lodí a lodního vybavení
  • Zapůjčení neoprenů
  • Profesionální fotky

Není v ceně:

  • Doprava na místo
  • Jídlo
Cena: 3097 Kč
cena za osobu