fbpx

Sjezd řek Salza a EnnsRakousko

Sjezd řek Salza a Enns

Rakousko

Zobrazit galerii

Druh

divoká řeka

Termíny

Termín je dohodou.

Na jak dlouho?

2 a půl dne
Cena: 3597 Kč

Když se člověk zeptá vodáka na otázku: jaká řeka je v Evropě nejkrásnější, většinou se mu dostane stejné odpovědi – Salza. Průzračně čistá voda královny alpských řek tě ohromí svými zákruty, peřejemi, soutěskami a výhledem na překrásné vrcholy Alp. Salza patří k nejkrásnějším vodáckým zážitkům a ne nadarmo se jí říká řeka učitelka. Vytváří totiž dokonalé podmínky pro vodáky, kteří chtějí začít s rychlejšími řekami a pro ty, kteří to s vodou myslí opravdu vážně.

Salza se na konci své cesty vlévá do řeky Enns. Enns je prastará řeka, která svým tokem formovala krajinu už v době ledové. Tato méně frekventovaná řeka má co nabídnout a prověří dovednosti každého vodáka. Vlny, vlny a zase vlny, to je to, v čem je Enns krásná.

 

A co ti vlastně Sjezd řek Salza a Enns dá?

Tohle bude tvé dobrodružství! Instruktoři jsou tu od toho, aby zajistili bezpečnost a hladký průběh zážitku. Tempo ale určuješ ty. Naučíš se, jak bezpečně ovládat loď, zjistíš něco o teorii tohoto famózního sportu, pohoupeš se v divokých vlnách a pokud budeš šikovný, tak možná ani nespadneš do vody. To se ale ochudíš o velkou část zážitku. A pokud jsi vodák-nováček, dostane se ti vodáckého křtu.

Řeky budeme sjíždět na nafukovacích dvoumístných kanoích Baraka (Yukon). Vzhledem k tomu, že posádku tvoří dva lidi, doporučujeme vzít s sebou parťáka, dítě nebo celou rodinu.

 

 

PROGRAM / ITINERÁŘ

Den 1: Začneme pomalu – mini kurzem pádlování pod přehradou Presceny-Klause. Jedná se o lehčí úsek Salzy v obtížnosti WW I-II s jedním těžším úsekem ve Wildalpenu (WW III). Celková délka sjížděného úseku bude 22 km. Tento den se seznámíme s řekou, potrénujeme základní záběry, nájezdy a výjezdy z proudu a taky jízdu ve skupině. Zájemci mohou po sjezdu řeky podniknout výstup na vodopády v soutěsce Wasserlochklamm.

Den 2: Splujeme nejkrásnější úsek Salzy v obtížnosti převážně WW III. Na tomto úseku budeme proplouvat jejími úžasnými soutěskami a ti odvážnější vyzkouší skoky do řeky z pětimetrové výšky. Celková délka sjížděného úseku vydá na 18 km.

Den 3: Splutí krásného a výživného 7 km dlouhého úseku řeky Enns se zastávkou na krátký canyoning. Později návrat domů.

 

Pozor! Salza a Enns není vhodná pro absolutní začátečníky.

 

 

Je dobré mít zkušenosti alespoň z běžných českých řek. Doporučujeme absolvovat alespoň náš seznamovací kurz na divoké řece nebo se rovnou pustit do velkého vodáckého výcvikového kurzu.

 

Po odeslání poptávky dostaneš potvrzovací e-mail. Později tě budeme kontaktovat, domluvíme termín a podrobnosti. Následně od nás dostaneš bližší info, co a jak si na zážitek připravit.

Je v ceně:

  • Zkušení instruktoři po celou dobu sjezdu řek
  • Zapůjčení lodí a lodního vybavení
  • Zapůjčení neoprenů
  • Profesionální fotky

Není v ceně:

  • Stravování
Cena: 3597 Kč
cena za osobu