fbpx

Sjezd řeky Moll a IsselRakousko

Sjezd řeky Moll a Issel

Rakousko

Zobrazit galerii

Druh

divoká řeka

Termíny

Dohodou - zakoupení jako voucher

Na jak dlouho?

3 dny
Cena: 4397 Kč

Čeká nás sjezd řek Moll a Issel. Dvou nejoblíbenějších ledovcových řek pramenících na úpatí nejvyšší rakouské hory Grossglockner (3.798 m) a ledovce Grossvenediger (3.666m). Obě divoké řeky jsou vyhledávaným útočištěm pro paddlery z celé Evropy, protože jsou sjízdné jak kajakem a kanoí, tak i raftem. Vlny jsou zde opravdu velké a zážitek z rychlé jízdy je absolutně nepopsatelný. Řeky nabízí spoustu vysokých jezů, peřejí a válců. Na Möllu také najdeme umělou dráhu pro slalom na divoké řece, která je často využívaná pro  soutěže slalomářů divoký řek.

 

A co ti vlastně sjezd řek Moll a Issel dá?

Tohle je tvé dobrodružství! Instruktoři jsou tu od toho, aby zajistili bezpečnost a jistý průběh zážitku. Tempo ale určuješ ty. Řeky budeme sjíždět na nafukovacích dvoumístných kanoích Baraka (Yukon). Vzhledem k tomu, že posádku tvoří dva lidi, doporučujeme vzít s sebou parťáka, dítě nebo celou rodinu. Ve volných chvílích ti poradíme místa v okolí, které stojí za to vidět a večer a se všichni potkáme u táboráku.

 

 

 

PROGRAM / ITINERÁŘ

 

Den 1: Čeká nás první úsek krásné a svižné řeky Moll, kde na startu potrénujeme vodácké dovednosti, které nás připraví na celý 18 km dlouhý úsek. Tento úsek se vyšplhá až do obtížnosti WW III. Po návratu do campu je možná procházka k romantickým vodopádům v údolí Mallnitzbach.

Den 2: Nasedneme na druhý úsek Mollu, kde prověříme nabyté dovednosti z předešlého dne, protože hned od startu je řeka nejvýživnější. Jde o kontinuální kilometr obtížnosti WW III. Poté se řeka uklidní až k pohodové WW I. Celkově tento den zvládneme sjet 28 km.

Den 3: Perla celého tripu, vodnatá řeka Isel a jejich 19 km. Připravte se na pořádné vlny! Tady to bude házet, zejména první tři kilometry. Poté se řeka sklidní, ale pořád bude mít sílu. I nadále narazíme na výživné peřeje.

 

Pozor! Möll a Issel nejsou pro absolutní začátečníky!

Je nutné mít zkušenosti z lehčích řek obtížnosti WW I – II. Jako dobrou startovací divokou řeku nabízíme Salzu. Doporučujeme také absolvování našeho vodáckého výcvikového kurzu.

 

 

Po úspěšné objednávce dostaneš potvrzovací email. Do tří dnů ti pak dorazí poukaz, díky kterému budeš mít ty nebo ten, koho chceš obdarovat 9 měsíců na využití.

Je v ceně:

  • Zkušení instruktoři po celou dobu sjezdu řek
  • Zapůjčení lodí a lodního vybavení
  • Zapůjčení neoprenů
  • Profesionální fotky

Není v ceně:

  • Doprava na místo
  • Jídlo
Cena: 4397 Kč
cena za osobu