fbpx

Seznamovací kurz skalního lezeníNa domluvě

Seznamovací kurz
skalního lezení

Na domluvě

Zobrazit galerii

Druh

kurz

Termíny

Termín je dohodou.

Na jak dlouho?

4 hodiny
Cena: 1097 Kč

Láká tě lezení, kontakt s přírodou nebo hledáš způsob, jak se naučit překonávat strach? Lezení – hlavně to ve skalách je dokonalou formou, jak tohle všechno skloubit. Problém je, že tenhle sport může být ze začátku opravdu drahý. Rozumíme tomu. Kupovat vybavení, když ještě ani nevíš, jestli tě to bude bavit je nesmysl. Proto s námi absolvuj seznamovací kurz skalního lezení, kde se naučíš základy jak pro skalní, tak lezení na „umělce“. Zjistíš, jak funguje jištění a jaké je to sedět na laně. Garantujeme ti , že si po tomhle zážitku uvědomíš, jestli je lezení koníček pro právě pro tebe.

Před stovkami tisíci let jsme žili v korunách stromů. Je to sice jen teorie, ale na stěně pochopíš, že lezení je pro člověka nejpřirozenější pohyb, takže na tom určitě něco bude. 

 

Pod vedením zkušených instruktorů se naučíš základy lezení, jištění a bezpečnosti na stěně. Jedná se o základní kurz, po kterém budeš znát absolutně nezbytné dovednosti k provozování lezení. Kurz je určen pro ty, kteří s lezením začínají.  Kurz má za cíl vychovávat samostatné lezce, kteří mají dostatečně rozvinuté dovednosti a perfektně zvládnutou metodiku.

Tento sport je absolutně bezpečný, pokud dodržuješ pár základních pravidel. Nezbytné předpoklady každého z účastníků však jsou dobrý zdravotní stav a odpovídající fyzická zdatnost. Se vším ostatním ti pomůžeme.

 

 

PROGRAM / ITINERÁŘ

 

 

  • Teorie ve sportovním lezení a klasickém horolezectví
  • Praxe ve sportovním lezení
  • Seznámení s  lezeckým vybavením
  • Bezpečnost pod skalou a na skále, komunikace
  • Metodika jištění druholezce
  • Metodika, taktika a technika lezení druholezce
  • Základy slaňování
  • Lezení lehkých sportovních cest
  • Technika pádů

 

 

 

Na prvním místě je pro nás bezpečnost a důraz klademe na správné lezecké návyky a metodiku. To vše tě bezpečně naučíme tak, že na konci kurzu budeš vědět, jestli je tohle sport pro tebe!

 

Jak prožila seznamovací kurz skalního lezení jedna z našich studentek si můžeš přečíst na blogu.

Pokud už máš kurz za sebou nebo hledáš způsob, jak se v lezení na stěně zlepšit, mrkni na náš Kompletní kurz skalního lezení nebo  Individuální lekce.

Po odeslání poptávky dostaneš potvrzovací email. Poté tě budeme kontaktovat, domluvíme termín, místo a podrobnosti. Následně pak od nás dostaneš bližší info, co a jak si na kurz připravit.

Cena: 1097 Kč
cena za osobu