fbpx

Mont Blanc Vysokohorský kurzFrancie / Švýcarsko

Mont Blanc
vysokohorský kurz

Francie / Švýcarsko

Zobrazit galerii

Druh

vysokohorský kurz

Termíny

Dohodou - zakoupení jako voucher

Na jak dlouho?

6–7 dní
Orientační cena: 105000 Kč

Mont Blanc (italsky Monte Bianco, v překladu bílá hora)

je nejvyšší hora Alp a Evropy, vypínající se v Montblanském masivu na francouzsko-italském pomezí do výšky 4809 m n. m. Je považován za nejvyšší vrchol Evropy a výstup na něj je splněný sen každého horolezce. Přidej se k nám a pokus se s námi o zdolání tohoto horského velikána. Zažij, jaké to je stanout na samotném vrcholku Evropy.

 

Cílem společného vysokohorského výstupu není pouze zdolat vrchol Mont Blanc, ten je v podstatě třešničkou na dortu. Než na Mont Blanc vystoupíš, zdoláš ještě další 2 nebo 3 vrcholy nad 3500 metrů.

Celých šest dní (sedmý den je rezervní a zdarma) budeš trávit exkluzivně s horským vůdcem, který tě naučí všechny nezbytné alpinistické dovednosti. Bude to tvrdý komplexní trénink, který z tebe vychová skutečného horolezce. První dny zasvětíš rozvoji vysokohorských znalostí, dovedností a kapacit. Naučíš se kompletní ledolezení, pohyb po ledu i skále, jak zastavit pád, jak se chovat ve výšce kolem 4000 metrů a další nezbytné dovednosti skutečného alpinisty.

Po tomto 4denním kurzu ze sebe dokážeš dostat to nejlepší. Horský vůdce slouží jako tvůj partner. Jeho úkolem není dostat tě za každou cenu až na vrchol. Na rozhodování se podílíš TY, vůdce je tvůj support. Takže jestli staneš na vrcholu, bude to tvoji zásluhou!

 

Tohle není obyčejný zájezd od každé druhé cestovky. Tady jsi šéf ty. Pod exkluzivním dohledem horského vůdce garantujeme maximální bezpečnost.

 

Tady půjde do tuhého. Jedná se o skutečný horský výstup až na vrchol Mont Blanc. Nebudeme chodit kolem horké kaše, tohle není pro každého. Ale když s námi Mont Blanc vylezeš, budeš mít zážitek, na který nikdy nezapomeneš.

Výstup na Mont Blanc patří mezi ty náročné. Nezbytné předpoklady každého z účastníků jsou perfektní zdravotní stav, fyzická zdatnost, kvalitní vybavení a adekvátní horské zkušenosti. Nezbytné jsou lezecké schopnosti na skále v pohorkách. Základním předpokladem úspěšného výstupu je dobrá aklimatizace.

 

 

PROGRAM / ITINERÁŘ

Cíl je tedy jasný – pokusit se zdolat vrchol Mont Blanc v celé své kráse. První 4 dny se budeme věnovat převážně aklimatizaci do vyšších nadmořských výšek a procvičování všech potřebných dovedností pro úspěšné zdolání vrcholu. Jde nám hlavně o bezpečnost, jistotu a ničím nezdržovaný výstup.

 

Den 1–2: Vydáme se na Aiguille du Tour na chatu Albert Premiere Hut. Chata leží ve výšce 3.540 metrů a bude tedy naším prvním cílem. Po cestě k ní a také na chatě budeme pracovat na lezecké technice, lanových dovednostech a základní bezpečnosti.

Den 3–4: Společně provedeme výstup na Gran Paradiso. Prolomíme magickou hranici 4.000 metrů a ještě více se adaptujeme na řídký vysokohorský vzduch. Přitom budeme pořád ladit naše alpské dovednosti.

Den 5–6: Půjde do tuhého a pokusíme se o pokoření Mont Blanc. Trénink z předchozích 4 dnů se projeví právě v tuto chvíli a můžeš sám sobě ukázat, co v tobě je. Nakonec provedeme sestup.

 

Po celou dobu výstupu tě povede a bude na tebe dohlížet horský vůdce IFMGA/UIAGM. Vůdci jsou horští profesionálové, kteří mají za sebou několikaletý náročný výcvik a především celou řadu výstupů po celém světě. Kvalifikace UIAGM je nejvyšší možnou, kterou lze pro vedení klientů v horách získat.

 

Po odeslání poptávky dostaneš potvrzovací email. Poté tě budeme kontaktovat, domluvíme termín a podrobnosti. Následně od nás dostaneš bližší info, co a jak si na zážitek připravit.

Je v ceně:

  • IFMGA / UIAGM horský vůdce
  • Zapůjčení skupinového horolezecké vybavení
  • Cestovní pojištění

Není v ceně:

  • Poplatky za horské chaty a lanovky
  • Vlastní horolezecké vybavení – mačky, cepíny, sedák
  • Doprava na místo
  • Stravování
Orientační cena: 105000 Kč
Odhadovaná cena 105.000 Kč
Skutečná cena bude individuálně dohodnuta na základě tvých požadavků a zkušeností