fbpx

Matterhorn Vysokohorský kurzFrancie / Švýcarsko

Matterhorn
Vysokohorský kurz

Francie / Švýcarsko

Zobrazit galerii

Druh

vysokohorský kurz

Termíny

Dohodou - zakoupení jako voucher

Na jak dlouho?

6 - 7 dní
Orientační cena: 116000 Kč

Matterhorn

je jednou z nejkrásnějších hor Evropy a s nadmořskou výškou 4.478 metrů je sedmou nejvyšší horou Alp. Tyčí se na hranici mezi Švýcarskem a Itálií – nad švýcarským Zermattem a italským městem Breuil-Cervinia. Jméno Matterhorn pochází z německého matte (horská louka) a charakteristického tvaru hory, horn (roh).

Matterhorn byl poslední nezdolanou alpskou čtyřtisícovkou a výstup na něj byl dlouho považován za nemožný. Svým působivým tvarem téměř magicky přitahuje každého, komu není svět hor a horolezectví cizí. Stala se symbolem Alp i mnoha horských spolků, patří mezi nejznámější štíty světa. Z hlediska horolezectví přispívá jejímu kouzlu pohnutá historie hledání cest na vrchol plná slavných i tragických okamžiků.

 

Cílem našeho kurzu a společného výstupu není pouze zdolat vrchol Matterhornu, ten je v podstatě třešničkou na dortu. Než na Matterhorn vystoupíš, zdoláš ještě další 2 nebo 3 vrcholy nad 3.500 metrů.

Celých šest dní (sedmý den je rezervní a zdarma) budeš trávit exkluzivně s horským vůdcem, který tě naučí všechny nezbytné alpinistické dovednosti. Bude to tvrdý komplexní trénink, který z tebe vychová skutečného horolezce. První dny budou zasvěceny rozvoji vysokohorských znalostí, dovedností a kapacit. Naučíš se kompletní ledolezení, pohyb po ledu i skále, jak zastavit pád, jak se chovat ve výšce kolem 4.000 metrů a další nezbytné dovednosti skutečného alpinisty.

Po tomto 4denním tréninku je to na tobě. Horský vůdce slouží jako tvůj partner. Jeho úkolem není dostat tě za každou cenu až na vrchol. Na rozhodování se podílíš TY, vůdce je tvůj support. Takže jestli staneš na vrcholu, bude to tvoji zásluhou!

 

Tohle není obyčejný zájezd od každé druhé cestovky. Tady jsi šéf ty. Pod exkluzivním dohledem horského vůdce garantujeme maximální bezpečnost.

 

Tady půjde do tuhého, jedná se o skutečný horský výstup až na vrchol Matterhornu. Nebudeme chodit kolem horké kaše, tohle není pro každého. Ale když s námi Matterhorn vylezeš, bude to zážitek, na který do smrti nezapomeneš.

Výstup patří mezi ty náročné. Nezbytné předpoklady každého z účastníků jsou perfektní zdravotní stav, fyzická zdatnost, kvalitní vybavení a adekvátní horské zkušenosti. Nutné jsou lezecké schopnosti na skále v pohorkách. Základním předpokladem úspěšného výstupu je dobrá aklimatizace.

 

PROGRAM / ITINERÁŘ

 

Pokusíme se o výstup přes Lion Ridge až na vrchol a následný sestup přes Hornli Ridge. Díky tomu docílíme maximální flexibility a bezpečnosti celého výstupu. Samozřejmě také záleží na aktuálním počasí v době výstupu.

Den 1–2: Provedeme ledovcový přechod do Punta Helbronner na Aiguilles d’Entréves. Jedná se velkolepý, ostrý vrchol, který nás navnadí a připraví na Lion’s Ridge.

Den 3: Čeká nás Travers Grand Perrons. Úžasná hřebenová linie, na které vyladíme pohyb po alpské skále.

Den 4–5: Pokusíme se o pokoření samotného Matterhornu a následný sestup.

Den 6: Je jako rezervní výstupový den nebo se můžeme pokusit výstup na Bishorn, popř. vybrat lezecký den v Chamonix.

Po celou dobu výstupu tě povede a bude na tebe dohlížet horský vůdce IFMGA/UIAGM. Vůdci jsou horští profesionálové, kteří mají za sebou několikaletý náročný výcvik a především celou řadu výstupů po celém světě. Kvalifikace UIAGM je nejvyšší možnou, kterou lze pro vedení klientů v horách získat.

 

 

Po odeslání poptávky dostaneš potvrzovací email. Poté tě budeme kontaktovat, domluvíme termín a podrobnosti. Následně pak od nás dostaneš bližší info, co a jak si na zážitek připravit.

Je v ceně:

  • IFMGA / UIAGM horský vůdce
  • Zapůjčení skupinového horolezecké vybavení
  • Cestovní pojištění

Není v ceně:

  • Poplatky za horské chaty a lanovky
  • Vlastní horolezecké vybavení – mačky, cepíny, sedák
  • Doprava na místo
  • Stravování
Orientační cena: 116000 Kč
Odhadovaná cena 116.000 Kč
Skutečná cena bude individuálně dohodnuta na základě tvých požadavků a zkušeností