fbpx

Haute Ski route vysokohorský přechodFrancie / Švýcarsko

Haute Ski route
Vysokohorský přechod na lyžích

Francie / Švýcarsko

Zobrazit galerii

Druh

Skialp tour

Termíny

Dohodou - zakoupení jako voucher

Na jak dlouho?

7 dní
Orientační cena: 56497 Kč

Haute Ski Route, nebo také vysokohorský přechod, je sedmidenní adrenalinový trip na lyžích z Chamonix do Zermattu. Tato nezapomenutelná cesta přes ledovce a vysokohorské průsmyky nás zavede do samotného srdce Alp. Na cestě nám budou dělat společnost horští velikáni jako Mont Blanc, Matterhorn, Grand Combin nebo Monte Rosa.

Vysoko v horách, od chaty k chatě, zažijeme dlouhá stoupání a dechberoucí sjezdy. Vydáme se ve stopách průkopníků horolezectví, kteří tuto cestu podnikli jako první na konci 19. století. Vzdušnou čárou Zermatt od Chamonix dělí 70 km. Na lyžích tě ale čeká o dost delší a úžasnější cesta!

 

A co ti haute ski route vlastně dá?

Zažiješ to nejlepší z klasických vysokohorských tůr – z Chamonix do Zermattu na lyžích. Velkolepý zážitek z vysokohorské divočiny, který musí prožít každý alespoň jednou v životě. Jedná se o all-inclusive lyžařský trip bez poplatků navíc. Vše si bere na zodpovědnost horský vůdce, takže ty můžeš nerušeně odpočívat, nic neřešit a užívat si fantastického přechodu na lyžích. Horský vůdce zajistí naprostou bezpečnost a to, aby byly naplněna všechna tvá očekávání.

Tohle je tvé dobrodružství!

Vysokohorské přechody patří mezi náročné vysokohorské zážitky. Nezbytné předpoklady každého z účastníků jsou perfektní zdravotní stav, fyzická zdatnost, kvalitní vybavení a adekvátní horské zkušenosti. Nezbytné jsou dobré lyžařské dovednosti.

 

 

PROGRAM / ITINERÁŘ

 

Den 1: Z Chamonix vyrazíme na Grand Montetes, kde si řeknem něco k teorii a budeme hodně lyžovat. Horský vůdce potřebuje vědět, co od každého lyžaře může očekávat. Noc strávíme na Argentiere Hut nebo na Albert Premier Hut

Den 2: Vydáme se vzhůru na Col Chardonnet (3 323 m) a ledovec Saleona a odtud na (Grand Lui 3 509 m). Poté nás čeká sjezd do vesničky La Fouly, kde strávíme noc na chatě Auberge des Glaciers.

Den 3: Teď nás čeká dlohý přesun na lyžích ke klášteru Svatého Bernarda na vrcholu Pointe de Dron (2 950 m). Tady strávíme noc.

Den 4: Tohle bude dřina. Podnikneme přesun na horskou chatu Cabane Valsorei (3 030 m) na vrcholu Croix de Tsousse. Přenocování nás čeká na chatě Valsorei.

Den 5: Dnes vyrazíme k Plateau du Couloir a sjezd ledovce Glacier du Mont Durand. Nocleh zajistíme na horské chatě Chanrion.

Den 6: Předposlední den si užijeme stoupání ledovcem Glacier du Brenay a vystoupáme až na vrchol Pigne d’Arolla (3 796 m). Odtud sjedeme dolů k horské chatě Cabane des Vignettes, kde zůstaneme na noc.

Den 7: Poslední den nás čeká finální fantastická tůra ledovcem Glacier d’Arolla, přes Col de l’Eveque až k Col du Mont Brule, odkud zahájíme sjezd ledovcem Glacier de Tsa deTsan do údolí Col de Valpelline. Odtud pak poslední dechberoucí sjezd pod Matterhornem až do Zermattu.

Po celou dobu přechodu tě povede a bude na tebe dohlížet horský vůdce IFMGA/UIAGM. Vůdci jsou horští profesionálové, kteří mají za sebou několikaletý náročný výcvik a především celou řadu výstupů po celém světě. Kvalifikace UIAGM je nejvyšší možnou, kterou lze pro vedení klientů v horách získat.

 

Tento zážitek organizujeme pro skupinu nejméně 4 lidí.

 

Po odeslání poptávky dostaneš potvrzovací e-mail. Poté tě budeme kontaktovat, domluvíme termín a podrobnosti. Následně pak od nás dostaneš bližší info, co a jak si na zážitek připravit.

Je v ceně:

  • Zapůjčení skupinového vybavení
  • Ubytování na horských chatách
  • Horský vůdce IFMGA/UIAGM

Není v ceně:

  • Doprava na místo
  • Osobní lyžařské vybavení (lze půjčit za příplatek)
  • Osobní horolezecké vybavení – mačky, sedák
  • Denní stravování
Orientační cena: 56497 Kč
V případě poptávky pro skupinu stanovujeme cenu takto:
Skupina 4 lyžařů: 56.497 Kč za osobu
Skupina 5 lyžařů: 51.097 Kč za osobu
Skupina 6 lyžařů: 45.697 Kč za osobu
Pokud chceš objednat zážitek pro více lidí, kontaktuj nás přímo e-mailem.