fbpx

Dent Blanche Vysokohorský kurzFrancie, Švýcarsko

Dent Blanche
Vysokohorský kurz

Francie, Švýcarsko

Zobrazit galerii

Druh

vysokohorský kurz

Termíny

Dohodou - zakoupení jako voucher

Na jak dlouho?

6 - 7 dní
Orientační cena: 105000 Kč

Dent Blanche  (4356 m n. m.)

je mohutná hora symetrického tvaru. Má 4 hřebeny, které při pohledu shora tvoří téměř kříž, a 4 stěny. Dala jméno celé tektonické desce z pevné ruly, která se jako původní součást Afriky nasunula před sto miliony lety na euroasijskou desku. Na této desce, též zvané východoalpská, leží i Matterhorn, Weisshorn, Zinalrothorn, Obergabelhorn a Dent d’Hérens. Cesty na zmíněné vrcholy patří i díky kvalitní a pevné skále k tomu nejlepšímu v Alpách. A teď čekají na tebe.

Cílem našeho kurzu a společného výstupu není pouze zdolat vrchol Dent Blanche, ten je v podstatě třešničkou na dortu. Než na Dent Blanch vystoupíš, zdoláš ještě další 2 nebo 3 vrcholy nad 3 500 metrů. Celých šest dní (sedmý den je rezervní a zdarma) budeš trávit exkluzivně s horským vůdcem, který tě naučí všechny nezbytné alpinistické dovednosti. Bude to tvrdý komplexní trénink, který z tebe ale vychová skutečného horolezce.

První dny budou zasvěceny rozvoji vysokohorských znalostí, dovedností a kapacit. Naučíš se kompletní ledolezení, pohyb po ledu i skále, jak zastavit pád, jak se chovat ve výšce kolem 4 000 metrů a další nezbytné dovednosti skutečného alpinisty. Po tomto 4denním tréninku je to na tobě. Horský vůdce slouží jako tvůj partner. Jeho úkolem není dostat tě za každou cenu až na vrchol. Na rozhodování se podílíš TY, vůdce je tvůj support. Takže jestli staneš na vrcholu, bude to tvoji zásluhou!

 

Tohle není obyčejný zájezd od každé druhé cestovky. Tady jsi šéf ty. Pod exkluzivním dohledem horského vůdce garantujeme maximální bezpečnost.

 

Tady půjde do tuhého, jedná se o skutečný horský výstup až na vrchol Dent Blanche. Nebudeme chodit kolem horké kaše, tohle není pro každého. Ale pokud s námi Dent Blanche vylezeš, bude to zážitek, na který budeš vzpomínat ještě s vnoučaty. 

Výstup na Dent Blanche patří mezi náročné vysokohorské a lezecké výstupy. Nezbytné předpoklady každého z účastníků jsou perfektní zdravotní stav, fyzická zdatnost, kvalitní vybavení a adekvátní horské zkušenosti. Nezbytné jsou lezecké schopnosti na skále v pohorkách. Základním předpokladem úspěšného výstupu je dobrá aklimatizace.

 

PROGRAM / ITINERÁŘ

 

Vzdálený a exponovaný vysokohorský zážitek. Vrchol má symetrický tvar se čtyřmi plochami a čtyřmi hřebeny, které mu při pohledu na mapu vtiskují tvar kříže. Výstup je organizován jeden na jednoho s horským vůdcem, aby byla zajištěna co možná nejvyšší bezpečnost a flexibilita.

Den 1–2: První dny nás čeká ledovcový přechod do Punta Helbronner na Aiguilles d’Entréves (3 640 m). Jedná se velkolepý, ostrý vrchol, který nás navnadí a připraví na Lion’s Ridge.

Den 3–4: Dalším cílem budem výstup na Aiguille du Tour (3 540 m) přes Arrete de la Table.

Den 5–6: Nakonec nás čeká samotný pokus o pokoření Dent Blanche – vzdálený, tvrdý a vážně překrásný. Samozřejmě i se sestupem.

Po celou dobu výstupu tě povede a bude na tebe dohlížet horský vůdce IFMGA/UIAGM. Vůdci jsou horští profesionálové, kteří mají za sebou několikaletý náročný výcvik a především celou řadu výstupů po celém světě. Kvalifikace UIAGM je nejvyšší možnou, kterou lze pro vedení klientů v horách získat.

 

 

Po odeslání poptávky dostaneš potvrzovací email. Poté tě budeme kontaktovat, domluvíme termín a podrobnosti. Následně pak od nás dostaneš bližší info, co a jak si na zážitek připravit.

Je v ceně:

  • IFMGA / UIAGM horský vůdce
  • Zapůjčení skupinového horolezecké vybavení
  • Cestovní pojištní

Není v ceně:

  • Poplatky za horské chaty, lanovky
  • Vlastní horolezecké vybavení - mačky, cepíny, sedák
  • Doprava na místo
  • Stravování
Orientační cena: 105000 Kč
Výstup je organizován jako jeden na jednoho s horským vůdcem. Pakliže jste dva a chcete výstup absolvovat ve dvou, napište to do poznámky k objednávce.